چهلمین سالگرد جنگ ایران و عراق

برپایی نمایشگاه دفاع مقدس از ۳۱ شهریور در مشهد د چهلمین سالگرد باشکوه دفاع مقدس

نمایشگاه دفاع مقدس امسال با نام چله اقتدار، در مشهد برگزار می‌شود.

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس یا جنگ هشت ساله و در زمان صدام در عراق با نام قادسیه صدام شناخته می‌شود، طولانی‌ترین جنگ متعارف در قرن بیستم میلادی و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود که نزدیک به هشت سال به طول انجامید؛ جنگی با تجاوز رژیم بعث عراق به ایران آغاز شد و پس از تحمیل هزینه های سنگین به دو کشور، بدون دستاوردی برای صدام به پایان رسید.
سی و یکم شهریور هرسال برای نگه داشت یاد و خاطره تمام شهدا و جانبازان و رشادت های دلاورانه مردان و زنان ایران که هشت سال دلیرانه مقاومت کردند، نمایشگاه دفاع مقدس برگزار می شود.
شهر مقدس مشهد هم که در هشت سال دفاع مقدس نقش بسزایی داشته است و همچنین شهیدان و جانبازان زیادی را تقدیم کرده است. در پاسداشت از ارزشهای جنگ نمایشگاه بین المللی مشهد همزمان با دیگر شهرها ، نمایشگاه هفته دفاع مقدس را با نام چله اقتدار شروع به کار کرد.
این نمایشگاه ویژه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس با حضور امیر سرتیپ رضا آذریان، فرمانده قرارگاه منطقه شمال شرق نیروی زمینی ارتش در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد افتتاح شد.
امیر سرتیپ رضا آذریان
مراسم افتتاحیه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: نمایشگاه دفاع مقدس امسال در ۴۰۰ غرفه و در فضای باز نمایشگاه بین‌المللی از  ۳۱ شهریور  به مدت یک هفته برپا می‌شود.
سردار یوسف علی زاده افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نمایشگاه امسال با سال‌های قبل متفاوت برگزار می‌شود.
وی گفت: نمایشگاه دفاع مقدس امسال با شعار ما قوی هستیم تا ۶ مهر  دایر است و چیدمان ادوات جنگی، فیلم ها، تصاویر و برنامه‌های محتوایی ارائه شده از مهم‌ترین کار‌های انجام شده در این نمایشگاه است.

گزارش تصویری از نمایشگاه چله اقتدار ، چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس

امیر آذریان ارشد نظامی شمال شرق
پدافند هوایی
تانک ذوالفقار
جیپ نظامی
نمای داخلی نفربر زرهی
کامیون های نظامی
مین یاب
ضدهوایی پدافند
موشک های دوربرد بالستیک
اسلحه های جنگی

این نمایشگاه از 31 شهریور ماه 99 به مدت یک هفته به روی علاقمندان باز خواهد بود.

گزارش و تهیه خبر : تیم خبری سایت سربازشو

۳۱ شهریور ۹۹