بازی فوتبال و زندگی

هرچند عرصه زندگي انسان بسيار وسيع تر و گسترده تر از بازي فوتبال است، اما بي شباهت به آن نيست. نقطه شروع بازي زندگي، سن بلوغ است و تا پايان بازي، فرصت هاي مغتنم بسياري وجود دارد. استفاده بهينه از اين فرصت ها، باعث كسب موفقيت مي شود و برعكس، سهل انگاري و
بي توجهي، موجب باخت مي گردد.
در اين گستره بزرگ بازي زندگي، گاه آن قدر جلو مي رويم كه در آفسايد قرار مي گيريم و ما را به عقب برمي گردانند و گاه خطا مي كنيم و داور گيتي، بسته به نوع خطا، آوانتاژ مي دهد، اخطار مي كند و يا اگر تكرار شود، ابتدا با كارت زرد اخطار نهايي داده و سرانجام با كارت قرمز از دور خارج مان مي كند.
اما در اين ميان، مربّي نقش بسزايي در پيروزي ها دارد؛ اگر به گفته ها و تجربياتش توجه كنيم و سپس سعي و تلاش نماييم، حتماً جام پيروزي را به دست خواهيم آورد. گاهي اوقات برايمان فرصتي به دست مي آيد و از زاويه كرنر به هدف مي نگريم و با ايجاد موقعيت و توپ سازي، براي خود و يارانمان مثمرثمر مي شود و گاهي هم از حريف پنالتي مي گيريم و تماشاچيان زندگي را به تحسين و تشويق وا مي داريم. چه بسا همين فرصت ها باعث دستيابي ما به گل مي شود و يا برعكس با يك لحظه غفلت، به ضد حمله تبديل شده و همه چيز به نفع حريف رقم مي خورد. بنابراين استفاده صحيح از فرصت ها، عوض كردن تاكتيك درصورت باز نشدن خط دفاع حريف و تسليم نشدن در برابر جنگ رواني بازيكنان و تماشاگران، از عوامل مهم پيروزي در بازي زندگي است. اگر بازي زندگي به وقت اضافه هم كشيده شد، بايد در وقت اضافه، گل طلايي را بزنيم تا در داخل زمين و خارج از آن محبوب شويم و كائنات به ما افتخار كنند. البته بايد بكوشيم كه در فرصت قانوني عمر پيروز شويم؛ از كجا معلوم؟ شايد براي من و تو هرگز وقت اضافه و تلف شده منظور نكرده باشند و داور گيتي، سوت پايان بازي را به صدا درآورد. با آرزوي پيرزوي و موفقيت براي سربازان عزيز در همه مراحل زندگي، اميدواريم در دقيقه نود زندگي، سربلند از زمين بازي زندگي خارج شويد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *