تخت خوابت را مرتب کن

نوشته شده توسط ژنرال ویلیام اچ مک ریون

در ۱۷ ماه می ۲۰۱۴، این افتخار نصیبم شد تا برای دانشجویان سال آخر دانشگاه تگزاس آستین سخنرانی کنم. اگر چه خودم از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم، اما نگران بودم شاید دانشجوهای کالج علاقه‌ای به شنیدن صحبت‌های یک افسر نظامی نداشته باشند که زندگی و دوران حرفه‌ایش با جنگ گره خورده بود. اما بسیار شگفت ‏زده شدم، چون تمام دانشجویان از سخنرانی‌ام استقبال کردند.

به نظر میرسید ده درسی که در دوره‌ی آموزشی نیروی دریایی  آموخته بودم و در واقع مبنا و اساس صحبتهایم بودند، برای همه آن‌ها جذاب بود. این درس‌های ساده برای غلبه بر سختی‌های این دورهی‌ آموزشی مؤثر بودند و به همان اندازه برای مواجه با چالش‌های زندگی همه افراد نیز مفید بودند. در سه سال گذشته، افرادی در خیابان پیش من آمده‌اند و داستان‌های خودشان را برایم تعریف کردهاند.

اینکه چطور از ترس کوسه‌ها فرار نکردند، اینکه چگونه زنگ را نزدند و یا اینکه چگونه مرتب کردن روزانه‌ی تخت‌شان به آن‌ها کمک کرده بود تا مشکلات را پشت سر بگذارند. همه‌ی آن‌ها می‌خواستند بدانند این ده درس چطور زندگی من را شکل داده است و چه کسانی در طول آن دوران الهام‌بخش من بوده است.

این کتاب برای پاسخ‌گویی به این سؤالات است. در هر فصل، دربارهی زمینه‌ی هر یک از درس‌ها توضیحات بیشتری خواهم داد و همچنین داستان کوتاهی هم دربارهی افرادی بیان میکنم که با نظم و انضباط، پشتکار، افتخار و شهامت‌شان الهام‌بخش من بودهاند. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید!

نام کتاب: تختت را مرتب کن

نویسنده: ادمیرال ژنرال ویلیام مک ریون
تعداد فصول: 10 فصل
تعداد صفحات: 93 صفحه

فهرست:
فصل اول: روزتان را با تکمیل کردن یک کار شروع کنید
فصل دوم: نمی‏توانید به تنهایی از پس همه کارها برآیید
فصل سوم: تنها بزرگی قلبتان اهمیت دارد
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست– به پیش بروید!
فصل پنجم: شکست می‏تواند شما را قوی تر کند
فصل ششم: جرات ریسک کردن داشته باشید
فصل هفتم: جلوی زورگوها بایستید
فصل هشتم: در شرایط سخت بهترین خود را به نمایش بگذارید
فصل نهم: به دیگران امید دهید
فصل دهم: هرگز تسلیم نشوید

لینک های دانلود